El Fantasma de Elena SERBIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Prvi srpski forum na ovim prostorima o seriji El Fantasma de Elena
 
PrijemPortal*Latest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Bella Calamidades (Telemundo)

Ići dole 
+3
Duško*
Stefy
Nenchyy*
7 posters
AutorPoruka
Nenchyy*
Saznaješ za EFDE
Saznaješ za EFDE
Nenchyy*


Broj poruka : 114
Datum upisa : 02.10.2010

Bella Calamidades (Telemundo) Empty
PočaljiNaslov: Bella Calamidades (Telemundo)   Bella Calamidades (Telemundo) EmptyPon 4 Okt 2010 - 15:06

Bella Calamidades (Telemundo) 220px-Bella_logo_393x295
Dolores Karero, zvana Lola, primorana je da se sama suoči sa svetom od svoje osme godine, kada joj je otac preminuo i ostavio je u opasnosti od Akilesa Baroze, vlasnika imanja na kome su živeli. U napadu straha, Lola odlazi u prestonicu kako bi se sakrila u kući svoje tetke Marte Karero, ogorčene i okrutne žene, koja je iskorišćava i zapošljava kao svoju služavku.

Nakon nekoliko godina, Lola se suprotstavlja svojoj tetki i tom prilikom dolazi do neočekivane nesreće, za koju ona nije kriva ali misli da jeste.


Uplašena i bez ikoga kome bi se mogla obratiti, Lola se vraća u svoje rodno mesto, gde se na seoskom groblju kreće skrivati. Jednog dana otkriva je Pablo Avila, koji joj pokazuje razumevanje i pruža pomoć. Ali, njeno prisustvo ubrzo biva primećeno od strane nekih posetioca groblja koji počinju da šire priče o Loli, nazivajući je „izgubljenom dušom“.

Lola biva uhapšena od strane seoskog komesara Elijasa Romera koji je zatvara u zatvor. Tamo, Lola saznaje da je njena tetka Marta preživela ondašnju nesreću za koju je krivila sebe.

Bez obzira na Pablove molbe, komesar odlučuje poslati Lolu u duševnu bolnicu, jer njen izgled i agresivnost itekako znaju ukazivati na činjenicu da je devojka opasna po okolinu.

Tada udovica Lorenza de Maćado, vlasnica jedne od farmi mleka, koja tvrdi da je Lolina kuma, zahteva da joj se Lola preda i odvede je svojoj kući.

Uz Lorenzinu pažnju i malo doterivanja, Lola se oporavlja i pretvara u prelepu devojku koja izaziva pažnju Marsela Maćada, Lorenzinog sina, zgodnog studenta filozofije koji dane svog raspusta provodi na seoskom imanju. Marselo simpatiše Lolu, ali ne dešava se isto i sa Huanom Palomino, zavidnom služavkom od poverenja porodice Maćado, koja od početka posmatra Lolu kao rivalku. Isto se dešava i sa Prisilom Kardonom i Silvanom Barbosom, Lorenzinom bratanicom i zaovom. Njih dve su itekako umišljene žene koje su nakon nezadovoljnog života u Evropi odlučile da se presele na Lorenzinu hacijendu i žive parazitski život.


Silvana mrzi Lolu, ali ne toliko koliko Prisila koja je ludo zaljubljena u Marsela, i koja ubrzo shvata da joj se Lola polako ali sigurno pretvara u opasnu rivalku. Intrige dolaze i odlaze, sve dok ne uspeju da oteraju nepoželjnu Lolu sa hacijende. Nakon toga, Lola prelazi na susedni ranč na kome žive Galeanosi, rivalska porodica Maćadovih.

Tada otpočinje Lolin dug i trnovit put po selu Horneros koji budi mržnje, ljubavi i ljubomore u onima koji je traže.

Tako upoznajemo Donja Rehinu de Galeano, uspešnu zemljoposednicu i majku Romana, Renata, Rikarda i Renea, četvorice veoma čudne braće koji će imati dosta veza sa Lolom. Dvojica starijih su vodeći seoski šmekeri, Rikardo je član crkvenog hora, dok je najmlađi Rene porodični genije sposoban da izume mnoge aparate koji skoro uvek na kraju eksplodiraju.

Nakon života sa njima, Lola prelazi u seoski bar „Los Gozosos“, mesto poznato po skandalima i tučama koji se stalno dešavaju. Na tom mestu konobarice su žene od loše reputacije, a bar je posećen od strane mnogih, gotovo svih seoskih muškaraca, rudara, čak i ljudi iz najviše seoske lestvice. Njegov vlasnik Fabijan Ponsela, dinamičan je preduzetnik i bori se za opstanak svog itekako produktivnog biznisa protiv svega i svačega. Vremenom se i on strasno zaljubljuje u Lolu koju umalo da upeca ali, kao i uvek, Lola beži, jer ona je ipak samo žena za jednog čoveka – Marsela Maćada.

Lola takođe ima dosta veza i sa Naćom Mendozom, vernim nadzornikom farme Maćadovih, kao i sa Nikolasom Fragoso, nervoznom i zavidnom radnicom farme Galeanovih.


Nakon napuštanja bara, posle čega je optužena za uzrokovanje opasne eksplozije kamiona koji je prevozio barut, Lola se skriva u crkvi gde je štiti Kajetano, sveštenik koji je još od detinjstva jako voli. Nažalost, on ne može mnogo učiniti za nju. Po selu su se već krenuli širiti tračevi i spektakulacije od strane neodgovornih ljudi koji krive Lolu za sve nesreće koje su pogodile selo, kao i još mnoge koje se mogu dogoditi. Tada je Lola primorana da prihvati ponudu svog najvećeg neprijatelja, Akilesa Baroze.

Lolin život postaje sve teži i teži. Primorana je da živi u tajanstvenom zamku starog Akilesa u kome dane provodi vodeći brigu o njegovim svinjama.

Međutim, u trenutku kada sve ukazuje na činjenicu da je za nju sve izgubljeno, stari Akiles joj pred smrt otkriva da joj je deda, te joj ostavlja ogromno bogatstvo za koje niko nije znao da postoji.

I iz jednog trenutka u drugi, Lola postaje jedna od najmoćnijih milionera na nivou cele države. Dolaze putovanja, kupovine, i divno buđenje u svetu koji nikada nije ni očekivala za sebe.

Nakon nekog vremena, Lola se vraća iz Njujorka u svoj rodni Orneros. Sada se Lola sa druge pozicije suprotstavlja selu koje ju je oduvek smatralo nepoželjnom osobom koja zna doneti samo nesreće. Sada selo treba pomoć, a jedina koja mu može pomoći je Lola. Svojim povratkom, Lola želi povratiti i ljubav svog života, no ipak će morati da se suprostavi i poslednjoj bici koja je sprečava ka tom ostvarenju.

Uloge: Dana Garsija, Segundo Sernadas, Marija Elena Doering, Dijana Kihano...

Telenovela je snimana u Kolumbiji tokom 2009. i 2010. godine a trenutno se emituje na Pinku pod nazivom "Lola".

Komentari? Smile


Poslednji put izmenio Nenchyy* dana Uto 5 Okt 2010 - 16:27, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Stefy
EFDE Moderator
EFDE Moderator
Stefy


Broj poruka : 1050
Datum upisa : 11.01.2009
Godina : 27

Bella Calamidades (Telemundo) Empty
PočaljiNaslov: Re: Bella Calamidades (Telemundo)   Bella Calamidades (Telemundo) EmptyPon 4 Okt 2010 - 15:58

Meni se u ovoj seriji samo uvodna pesma sviđa, uvek kada je gledam, užasno me smori.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.elizabeth-gutierrez.com/
Nenchyy*
Saznaješ za EFDE
Saznaješ za EFDE
Nenchyy*


Broj poruka : 114
Datum upisa : 02.10.2010

Bella Calamidades (Telemundo) Empty
PočaljiNaslov: Re: Bella Calamidades (Telemundo)   Bella Calamidades (Telemundo) EmptyPon 4 Okt 2010 - 16:12

Da i meni je dosadna serija žešće, moja drugarica je redovno gleda. U početku je bila ok a sad je smorila i nju i mene tako da ja više ne gledam.
Nazad na vrh Ići dole
Duško*
EFDE Moderator
EFDE Moderator
Duško*


Broj poruka : 2371
Datum upisa : 10.01.2009
Godina : 29
Lokacija : Bor

Bella Calamidades (Telemundo) Empty
PočaljiNaslov: Re: Bella Calamidades (Telemundo)   Bella Calamidades (Telemundo) EmptyPon 4 Okt 2010 - 20:08

Pratim je, ne rodovno, ali ponekad.
Nazad na vrh Ići dole
Marko
EFDE ti se dopada
EFDE ti se dopada
Marko


Broj poruka : 196
Datum upisa : 15.06.2010

Bella Calamidades (Telemundo) Empty
PočaljiNaslov: Re: Bella Calamidades (Telemundo)   Bella Calamidades (Telemundo) EmptyPon 4 Okt 2010 - 20:19

pa ok je
Nazad na vrh Ići dole
OoOLukaOoO
EFDE Administrator
EFDE Administrator
OoOLukaOoO


Broj poruka : 1511
Datum upisa : 17.01.2009
Lokacija : München

Bella Calamidades (Telemundo) Empty
PočaljiNaslov: Re: Bella Calamidades (Telemundo)   Bella Calamidades (Telemundo) EmptyPon 4 Okt 2010 - 21:58

Dosadna serija jedva cekam da se zavrsi, jel zna neko koliko ima do kraja? Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/Lukajov
Stefy
EFDE Moderator
EFDE Moderator
Stefy


Broj poruka : 1050
Datum upisa : 11.01.2009
Godina : 27

Bella Calamidades (Telemundo) Empty
PočaljiNaslov: Re: Bella Calamidades (Telemundo)   Bella Calamidades (Telemundo) EmptyPon 4 Okt 2010 - 22:23

OoOLukaOoO ::
Dosadna serija jedva cekam da se zavrsi, jel zna neko koliko ima do kraja? Rolling Eyes
Uskoro bi trebala da se završi, pitao sam i ja na nekom forumu. Izgleda da posle ovoga kreće EL CLON. Very Happy
I ja isto jedva čekam da se završi, samo tako smara. ://
Nazad na vrh Ići dole
http://www.elizabeth-gutierrez.com/
Duško*
EFDE Moderator
EFDE Moderator
Duško*


Broj poruka : 2371
Datum upisa : 10.01.2009
Godina : 29
Lokacija : Bor

Bella Calamidades (Telemundo) Empty
PočaljiNaslov: Re: Bella Calamidades (Telemundo)   Bella Calamidades (Telemundo) EmptyPon 4 Okt 2010 - 22:24

Ima još 28 epizoda i kraj.
Nazad na vrh Ići dole
OoOLukaOoO
EFDE Administrator
EFDE Administrator
OoOLukaOoO


Broj poruka : 1511
Datum upisa : 17.01.2009
Lokacija : München

Bella Calamidades (Telemundo) Empty
PočaljiNaslov: Re: Bella Calamidades (Telemundo)   Bella Calamidades (Telemundo) EmptyPon 4 Okt 2010 - 22:25

Strasno smara... daj boze da pocne "El Clon" Smile
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/Lukajov
Duško*
EFDE Moderator
EFDE Moderator
Duško*


Broj poruka : 2371
Datum upisa : 10.01.2009
Godina : 29
Lokacija : Bor

Bella Calamidades (Telemundo) Empty
PočaljiNaslov: Re: Bella Calamidades (Telemundo)   Bella Calamidades (Telemundo) EmptyPon 4 Okt 2010 - 22:27

Daj bože, mnogo bih voleo da je pogledam, svi nenormalno hvale tu seriju.
Nazad na vrh Ići dole
Stefy
EFDE Moderator
EFDE Moderator
Stefy


Broj poruka : 1050
Datum upisa : 11.01.2009
Godina : 27

Bella Calamidades (Telemundo) Empty
PočaljiNaslov: Re: Bella Calamidades (Telemundo)   Bella Calamidades (Telemundo) EmptyPon 4 Okt 2010 - 22:30

Mislim, meni je svejedno, na Telemundu će se završiti kroz najviše tri nedelje, tako da me baš briga da li će biti ili ne, ali kažem zbog ostalih ljudi u Srbiji.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.elizabeth-gutierrez.com/
OoOLukaOoO
EFDE Administrator
EFDE Administrator
OoOLukaOoO


Broj poruka : 1511
Datum upisa : 17.01.2009
Lokacija : München

Bella Calamidades (Telemundo) Empty
PočaljiNaslov: Re: Bella Calamidades (Telemundo)   Bella Calamidades (Telemundo) EmptyPon 4 Okt 2010 - 22:32

Duško* ::
Daj bože, mnogo bih voleo da je pogledam, svi nenormalno hvale tu seriju.

Stefy ::
Mislim, meni je svejedno, na Telemundu će se završiti kroz najviše tri nedelje, tako da me baš briga da li će biti ili ne, ali kažem zbog ostalih ljudi u Srbiji.


Pisite u temi "El Clon", Hvala. Wink
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/Lukajov
-*MaWa JeCa*-
Saznaješ za EFDE
Saznaješ za EFDE
-*MaWa JeCa*-


Broj poruka : 24
Datum upisa : 02.10.2010
Godina : 27
Lokacija : Somewhere in the universe...

Bella Calamidades (Telemundo) Empty
PočaljiNaslov: Re: Bella Calamidades (Telemundo)   Bella Calamidades (Telemundo) EmptyPon 11 Okt 2010 - 17:50

Gledam ponekad. Nemam neko mišljenje, jer gledam kad nemam šta drugo da radim. xD Uvodna pesma je mnogo lepa. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Tamara
Saznaješ za EFDE
Saznaješ za EFDE



Broj poruka : 5
Datum upisa : 18.09.2010

Bella Calamidades (Telemundo) Empty
PočaljiNaslov: Re: Bella Calamidades (Telemundo)   Bella Calamidades (Telemundo) EmptyUto 25 Jan 2011 - 10:31

gledala sam redovno ali me je brzo smorila tako da sam prestala gledati..... Very Happy a i nije nesto...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Bella Calamidades (Telemundo) Empty
PočaljiNaslov: Re: Bella Calamidades (Telemundo)   Bella Calamidades (Telemundo) Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Bella Calamidades (Telemundo)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Ojo por Ojo(Telemundo)
» El Clon (Telemundo)
» Marina (Telemundo)
» Daniela (Telemundo)
» Amantes del desierto (Telemundo)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
El Fantasma de Elena SERBIA :: TV NOVELE-
Skoči na: